خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

ماست ... معجزه می کند
نظرات ()

‌یک متخصص تغذیه گفت: ماست به علت داشتن خواص اسیدی، ماده‌ای ضد باکتری محسوب شده و می‌تواند در درمان بیماری‌های عفونی موثر باشد. کلسیم موجود در ماست مانع رشد بی‌رویه سلول‌های پوششی روده بزرگ می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ افرادی که کلسیم بیشتری مصرف می‌کنند، سرطان روده در آنها کمتر بروز می‌کند.
دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه در گفتگو با ایسنا با اشاره به این که مصرف این ماده غذایی در تابستان زیاد می‌شود، گفت: ماست از تخمیر قند شیر (لاکتوز)‌ حاصل می‌شود، باکتری مخصوص تهیه ماست، لاکتوز را به اسیدلاکتیک تبدیل می‌کند که خاصیت اسیدی بودن آن تا حدودی می‌تواند ضدباکتری باشد.
وی افزود: علاوه بر این، اسید موجود در ماست به برگشت حالت عادی روده‌ها پس از عفونت کمک می‌کند، ماست می‌تواند در پیشگیری از عفونت‌ها و بیماری‌های گوارشی ناشی از ویروس‌ها و حساسیت‌های غذایی مفید باشد.
دکتر جعفریان خاطرنشان کرد: با این حال اگر ماست از لحاظ بهداشتی سالم نباشد و اصول بهداشتی در آن رعایت نشده باشد می‌تواند باعث بیماری شود.
وی گفت: کلسیم موجود در ماست مانع رشد بی‌رویه سلول‌های پوششی روده بزرگ می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ افرادی که کلسیم بیشتری مصرف می‌کنند، سرطان روده در آنها کمتر بروز می‌کند.:: برچسب‌ها: ماست, بیماری, عفونی, درمان
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ