خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

اداره غذا و داروی آمریکا : گول داروهای ضد سرطانی اینترنتی را نخورید
نظرات ()

اداره غذا و داروی آمریکا در مورد مصرف جوشانده،مکمل، کرم و محصولات دیگری که به غلط ادعا می‌شود مانع از ابتلا و همچنین موجب درمان سرطان می شود هشدار داده و اعلام کرد این محصولات مورد تایید این سازمان نیستند.


به گزارش اداره غذا و داروی آمریکا اعلام کرد این سازمان ‪ ۲۵‬نامه هشدار به شرکتها و افرادی که این محصولات را از طریق اینترنت به فروش می‌رسانند ارسال کرده است.

از این تعداد ‪ ۲۳‬نامه به شرکت‌های داخلی و دو فرد خارجی ارسال شده است.

مقامات ‪ FDA‬می‌گویند در این نامه‌ها آمده است این محصولات از آن جهت خطرناک هستند که مانع از آن می‌شوند که بیمار در پی یافتن درمان مناسبی برای سرطان باشد و همچنین با تاثیر روی داروهای دیگری که بیمار مصرف می کند به بیمار سرطانی آسیب وارد می‌کنند.

مایکل لوی مدیر بخش جدید پذیرش دارو و برچسب ‪ FDA‬گفت اداره غذا و داروی آمریکا از این که مردم از طریق اینترنت این داروها را بخرند و آنها را به جای داروهایی که بی‌خطر بودن و تاثیر آنها ثابت شده است مصرف کنند ، بسیار نگران است.

اف دی‌ای در نامه خود این قبیل ادعاهای اثبات نشده در مورد این محصولات را که یک دارو می‌تواند آنزیمی را که روی ‪ DNA‬موجب سرطانی شدن سلول ها می‌شود از بین ببرد و یا مواد سرطان زا را خنثی کند، مورد انتقاد قرار داده است.

در یکی از این نامه‌ها آمده، در وب سایت یکی از این محصولات ادعا شده که با استفاده از این دارو، سرطان پوست یک بیماری ظرف سه روز درمان شده است.

مقامات می‌گویند درصورتی که به این هشدارها توجهی نشود این سازمان دست به اقدامی مانند توقیف محصولات و تعقیب جزایی می‌زند.

---> ایرنا.
:: برچسب‌ها: آمریکا, اینترنتی, ضد, سرطان
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ