خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

تجویر داروهاى روان‌بخش توسط غیرمتخصصان موجب مزمن‌ شدن بیماری‌‌ها شده‌ است
نظرات ()

دبیر اجرایى هفتمین همایش انجمن علمى روان‌پزشکان ایران با انتقاد از تجویز غیرموثر داروهاى آرام‌بخش توسط متخصصان غیر روان‌پزشک، گفت: این امر منجر به مزمن شدن بیماری‌‌ها در افراد شده است.

دکتر «پرویز مظاهری» روز چهارشنبه در حاشیه همایش سالانه انجمن علمى روان‌پزشکان‌ ایران، گفت: برخى متخصصان رشته‌هاى پزشکى درنسخه‌هاى خود داروهاى آرام‌بخش را به میزان غیرموثر تجویز می‌‌کنند که این امر موجب مزمن شدن بیمارى و وابستگى بیمار به دارو می‌‌شود.

وى با اشاره به این که تجویز ناکافى این داروها هیچ‌گونه تاثیرى در بهبود بیمارى ندارد، هدف اصلى همایش انجمن علمى روان‌پزشکان را تاکید بر ارتباط روان با جسم دانست.

دبیر اجرایى هفتمین همایش انجمن علمى روان‌پزشکان ایران گفت که پژوهش‌ها نشان می‌‌دهد درصد زیادى از بیماری‌‌هاى جسمى مانند سردردها، اختلالات گوارشی، بیماری‌‌هاى قلبى و ریوی، منشا روان‌شناختى دارند.

مظاهرى افزود: درمان بیمارانى که با شکایت از این مشکلات به‌ مراکز درمانى مراجعه می‌‌کنند در صورتى موفقیت‌آمیز خواهد بود که زمینه‌هاى روان‌شناختى آنان شناخته و برطرف شود. همایش انجمن روان‌پزشکان ایران از سوى انجمن روان‌پزشکان ایران و با همکارى گروه‌ روان‌پزشکى و مرکزتحقیقات علوم رفتارى دانشگاه علوم پزشکى شهید بهشتى در حال برگزارى است.

منبع:ایرنا

 :: برچسب‌ها: مزمن, متخصص, روان, بیماری
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ