خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

درمان سرطان پیشرفته پوست
نظرات ()

برای نخستین بار در جهان سرطان پیشرفته پوست با استفاده از سلولهای شبیه‌سازی شده درمان شد

دانشمندان آمریکایی می‌گویند برای نخستین بار موفق شدند با استفاده از سلول‌های سیستم ایمنی یک بیمار ، سرطان پوست وی را درمان کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دکتر کاسیان یی مجری این تحقیقات گفت: در این درمان جدید برای سرطان پوست پیشرفته که به بهبود طولانی مدت بیماری منجر شد، از سلولهای ایمنی ‪ T‬شبیه‌سازی شده خود بیمار استفاده شده است.

نتایج این تحقیقات در نشریه پزشکی نیوانگلند منتشر شده است.

کاسیان یی و همکارانش در بخش تحقیقات بالینی مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در سیاتل سلولهای‪ CD4+T(‬نوعی گلبول سفید) را از یک بیمار ‪۵۲‬ ساله که سرطان پوستش به گره لنفاوی کشاله ران و یکی از ریه هایش سرایت کرده بود، گرفتند.

سرطان پوست این بیمار در مرحله چهار پیشرفت قرار داشت.

محققان سلول‌های ‪ T‬که با سرطان پوست مبارزه می‌کنند را اصلاح و در آزمایشگاه رشد دادند، سپس حدود ‪ ۵‬میلیارد سلول ‪ T‬جدید را به این بیمار که داروی دیگری مصرف نمی‌کرد تزریق کردند.

در اسکن‌هایی که دو ماه بعد از این بیمار انجام شد، هیچ نشانه‌ای از تومور دیده نشد و دو سال است به هیچ سرطانی مبتلا نشده است.

یی گفت: باید تحقیقات گسترده تری برای تایید تاثیر این درمان صورت بگیرد.

این نخستین موردی بوده است که نشان می‌دهد سلول‌های شبیه‌سازی شده سیستم ایمنی خود بیمار می‌تواند با سرطان پوست مبارزه کند.

در این تحقیق آمده است درصورتی که آزمایش‌های بعدی تاثیر این روش را تایید کند می‌توان از آن برای درمان ‪ ۲۵‬درصد بیماران مبتلا به مراحل پیشرفته سرطان پوست استفاده کرد.

هر ساله حدود ‪ ۱۶۰‬هزار نفر در سراسر جهان به سرطان پوست مبتلا می‌شوند.

عمده این افراد ساکن مناطق آفتاب گیر هستند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی هر سال حدود ‪ ۴۸‬هزار نفر بر اثر ابتلا به سرطان پوست جان خود را از دست می‌دهند.
:: برچسب‌ها: سرطان, پیشرفته, سلول, پوست
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ