خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

خود درمانى یکى از مهمترین علت‌هاى تداوم درد است
نظرات ()

یک متخصص در تشخیص و درمان درد با بیان اینکه خوددرمانى در بین مردم ایران بسیار شایع است گفت خوددرمانى یکى از علل عمده طولانى و مزمن شدن دردها به شمار می‌‌رود.

دکتر «قاسم قارون» متخصص درد از کشور آلمان و موسس اولین کلینیک درد در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار علمى ایرنا با بیان این مطلب افزود بسیارى از مردم با احساس درد به خوددرمانى و گرفتن مشاوره از اطرافیان می‌‌پردازند.

این در حالیست که درد نیز همانند کبودی، قرمزی، تب و سایر علایم، علامت وجود بیماری‌‌هایى در بدن است که باید به موقع و به‌طور تخصصى تشخیص داده شود تا بتوان روش‌درمانى مناسب را به کار برد.

دکتر قارون گفت عدم تشخیص علت دقیق درد باعث مزمن شدن درد می‌‌شود و همچنین باعث می‌‌شود در زمانى که فرد به خوددرمانى می‌‌پردازد بیمارى پیشرفت نماید.

این متخصص تشخیص و درمان درد یادآور شد درد علت‌هاى مختلفى می‌‌تواند داشته باشد که به منظور درمان موثر آن باید با دیدى جامع‌نگر و کلى انسان را مورد بررسى قرار داد.

وى گفت گاهى درد به علت عدم تحمل غذایى و به عبارتى حساسیت غذایى ایجاد می‌‌شود که باید با مشارکت خود بیمار به تشخیص عوامل ایجادکننده درد پى برد.

همچنین گاهى یک درد در نتیجه تغییراتى که در محیط زندگى فرد ایجاد شده و یا در نتیجه نگرانی‌‌هاى او بروز ‌کند و ممکن است ظاهرا هیچ ارتباطى بین این قضایا وجود نداشته باشد ولى با دیدى جامع می‌‌توان به آن پی‌ برد.

دکتر قارون با بیان اینکه مهمترین نکات قابل توجه در دردهاى مزمن تشخیص و درمان است گفت این دردها معمولا یا تشخیص غلط داده می‌‌شوند که به دنبال آن درمان غلط به کار برده می‌‌شود و یا اینکه درمان‌هاى کلاسیک موجود قادر به درمان آن‌ها نیست.

به گفته وى با وجود پیشرفت‌هایى که در روش‌هاى درمان ایجاد شده، هنوز هم بسیارى افراد هستند که در سنین فعال زندگی، کار و فعالیت اجتماعى خود را از دست می‌‌دهند و یا اینکه به بازنشستگى زودرس می‌‌رسند.

دکتر قارون که متخصص تشخیص و درمان درد از کشور آلمان است گفت سالانه سه هزار نفر در آلمان به علت عدم کنترل درد و ناتوانى در تحمل درد اقدام به خودکشى می‌‌کنند.

وى افزود این در حالیست که میزان مرگ و میر ناشى از ایدز در همین کشور نصف این رقم یعنى حدود ‪ ۱۵۰۰‬نفر در سال است.

متخصص تشخیص و درمان درد یادآور شد عدم تشخیص علت دقیق درد و نداشتن دید جامع در درمان مهمترین علت کنترل نشدن دردها است.
:: برچسب‌ها: خود, درمانی, درد, تداوم
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ