خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

معجزه سیر
نظرات ()

هرچند بیشتر افراد به خاطر بوی بد سیر از این حبه گیاهی استفاده نمی‌کنند، اما خواص متعدد این گیاه در درمان بیماری‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست. به گفته متخصصان سیر اثر مطلوبی در ضد عفونی کردن معده دارد، ولی نباید آن را زیاد مصرف کرد. سیر، همچنین رسوبات خون را حل می‌کند. از این رو مصرف سیر به کسانی که درد مفاصل دارند، نقرس گرفته اند و یا به رماتیسم مبتلا شده‌اند توصیه می‌شود.
این گیاه ادرار را زیاد می‌کند و فشار خون را پایین می‌آورد و بهترین درمان برای فراموشی و نسیان است، خوردن سیر کدورت ذهن را از بین می‌برد و این گیاه بهترین تقویت کننده پیاز مغز است و روی مغز تأثیر زیاد دارد.
خوردن سیر عضلات قلب را به نشاط می‌آورد و به این وسیله گردش خون منظم می‌شود. مصرف سیر مجاری تنفس وخون را پاک می‌کند و به این وسیله از تنگی نفس می‌کاهد.
سیر برخی از انواع سل ریوی را هم معالجه می‌کند بخصوص وقتی که با شیر ممزوج باشد. سیر، برای معالجه اسهال و برونشیت و سردرد و زکام مزمن و ضعف حافظه و سرگیجه سودمند است‌.
سیر در برابر امراض بسیاری مانند تب، مقاوم است. پوست بدن را خوشرنگ و گونه‌ها را سرخ و روده‌ها را از عفونت‌ها پاک می‌کند (بخصوص در اطفال) و با این خاصیت انسان را در مقابل بیماری تیفوئید و دیفتری محافظت می‌کند. این بدبوی پر خاصیت، سنگ کلیه را از بین می‌برد و کرم‌های نازک شکم اطفال را نابود می‌کند. سیر، فلج و رعشه را معالجه می‌کند و در درمان بی خوابی خیلی مفید است.
مصرف سیر برای بیماران مبتلا به مرض قند (دیابت) اثر شفا بخش داشته و قند خون را می‌کاهد.سیر، اثر سمی نیکوتینی که از دود سیگار حاصل می‌شود را برطرف می‌کندو چنانچه معتادان به سیگار به علت نیکوتین دچار ناراحتی‌های هاضمه و قلب شده باشند، با مصرف سیر احساس بهبودی می‌کنند.البته زیاده روی در مصرف سیر، موجب سردرد و ضعف بینایی می‌شود و باید از مصرف بی رویه آن خودداری کرد.  
   
 
 
 
 
   روزنامه جام‌جم
 
:: برچسب‌ها: سیر, بو, معده, مفاصل
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ