خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

مدعیان جهانی در ارتباط خود با شبکه‌های قاچاق مواد مخدر تجدید نظر کنند
نظرات ()

رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی از قدرت‌های جهانی متعهد به نابودی نسل‌های بشریتند، گفت: وقت آن رسیده است که مدعیان جهانی در رفتار و ارتباطات پیدا و پنهان خود با شبکه‌های قاچاق مواد مخدر تجدید نظر کنند.
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور عصر دیروز از طریق ارتباط تلویزیونی در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که در سالن همایشهای بین‌المللی صدا و سیما برگزار ‌شد شرکت کرد و گفت: خدای متعادل انسان را خلق کرد و به او کرامت داد، همه عالم دست اندرکار کرامت انسانند، همه عالم برای این خلق شد که انسان در عزت زندگی و از مسیر زندگی مادی به قله‌های کمال معنوی دسترسی پیدا کند و عدالت، دوستی، محبت و اطمینان قلب را تجربه کند.
رئیس جمهوری افزود: همه جهان برای تقویت انسان خلق شد، انسان محور خلقت است و منتهای حرکت انسان خداست که همه خوبی‌ها و زیبایی‌ هاست اما در طول تاریخ به خصوص در دوران ما این حقیقت روشن از ناحیه قدرت طلبان، زورگویان، تجاوزگران و زیاده‌طلبان نادیده گرفته شده است، تحقیر، استثمار و استعمار انسان و بکارگیری توانمندی انسان در خدمت پر کردن جیب‌ها، شکم‌ها و ارضای تمایلات سیری‌ناپذیر این قدرت‌ها به کار گرفته شده است.
احمدی‌نژاد ادامه داد: اینها برای اینکه انسان را تحت سلطه خودشان بیاورند، انسانیت و کرامت او را مورد هدف قرار داده‌اند، تحقیر انسان و پایین کشیدن انسان از برج عزت، مقدمه تسلط بر اوست و با شیوه‌های گوناگون، انسان را تحت سلطه خودشان درآورده‌اند. در برخی مناطق با جلوگیری از پیشرفت ملت‌ها و انسانها، با تحمیل فقر، جنگ، دودستگی و کینه ورزی، در برخی مناطق نیز با ترویج بداخلاقی‌ها و زشتی‌ها و عادات غیر انسانی شکوه و عزت انسان‌ها را پایمال کرده و می‌کنند.
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از ابزارهای بسیار موثر شیاطین و این قدرت‌ها، ترویج مواد مخدر است، مواد مخدر از آن جهت مذموم است که کرامت انسان و شخصیت او را لگدمال می‌کند، انسان آلوده به مواد مخدر از همه ارزش‌ها و ویژگی‌های برجسته انسانی خالی می‌شود، انسان ذلیل، توسری خور و انسان مطرود از جامعه حاصل ارتباط یک نفر با مواد مخدر است.
احمدی نژاد اضافه کرد: متاسفانه امروز این بلا به دامان جامعه بشری افتاده است و شبکه‌های جهانی مواد مخدر،‌ تولید، توزیع، تبدیل و مصرف مواد مخدر مورد حمایت قدرت‌های بزرگ هستند، نمونه روشن این وضعیت را امروز در افغانستان می‌بینید، از روزی که قدرت‌های بزرگ با دهها هزار نیروی نظامی، وارد افغانستان شدند، تا امروز، تولید مواد مخدر چندین برابر شده است.
رئیس جمهوری تاکید کرد: ظاهراً برخی از این قدرت‌ها متعهد به نابودی نسل‌های بشریتند، هم شخصیت نسل‌ها، هم هویت نسل‌ها و هم حیات نسل‌ها را می‌خواهند متلاشی کنند.
وی گفت: ملت ما قربانی است. هم قربانی تروریست‌های بین‌الملل که در چنین روزهایی در سال ۶۰، همه خیابان‌ها و مراکز شهری ایران آماج ترورهای کور و جنایت آمیز این تروریست‌ها بود و هم پس از آن تا امروز آماج قاچاقچیان مواد مخدر و فشارهای در این جهت برای ترویج مصرف این مواد است.
رئیس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران با روشن‌بینی، با اعتقاد به صیانت از کرامت انسان‌ها در هر جایی که باشد، بزرگترین مانع در جهت، گسترش مواد مخدر در دنیاست. نیروهای انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی ما هزاران شهید و هزاران جانباز و مجروح در راه صیانت از حریم انسانیت و مبارزه با مواد مخدر هزینه و تقدیم کرده‌اند.
وی گفت: امروز هم گسترده‌ترین مبارزه عملی، جدی، با برنامه و سازمان یافته با مواد مخدر از ناحیه جمهوری اسلامی ایران است. امروز مبارزه با سوداگران مرگ، سوداگران حقیقت انسان‌ها و مهاجمان به هویت انسانی یک جهاد مقدس است، یک امر بسیار ارزشمند و در خدمت همه بشریت است. امروز جمهوری اسلامی ایران در این راه مصمم، جدی و پیشتاز است، اما برای ایجاد محدودیت کامل، تغییر نوع کشت و متلاشی شدن کامل باندهای مرگ و مرگ آور نیازمند عزم بین‌المللی هستیم.
احمدی نژاد افزود: سازمان‌های عریض و طویل جهانی، شورای امنیت و بقیه پیوستگان و وابستگان آنها، باید تلاش خودشان را مصروف این امر بسیار مهم کنند، که سالانه تعداد کثیری از انسان‌ها را به خاک می‌اندازد، خانواده‌های فراوانی را متلاشی می‌کند و آسیب‌های اجتماعی بیشماری را به جوامع وارد می‌کند، وقت آن رسیده است که مدعیان جهانی در رفتار، نوع نگاه و رفتار خودشان با این پدیده و ارتباطات پیدا و پنهان خودشان با این پدیده و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر تجدید نظر کنند. این هم یک توصیه و هم یک هشدار است.  
   
 
   خبرگزارى فارس
 
:: برچسب‌ها: ارتباط, جهانی, شبکه, قاچاق
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٢٤ ‎ب.ظ