خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

آمار معتادان کشور در دهه ۸۰ هیچ افزایشی نداشته است
نظرات ()

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: حجم معتادان کشور در دهه ۸۰ رشد نداشته و افزایش نیافته است و بلکه بر اساس نتایج رسمی یک یا ۲ درصد هم کاهش داشته است.
اسماعیل احمدی مقدم که رشد اعتیاد در ایران چقدر است، گفت: ما رشد معتادان را در ایران نداریم، البته هر سال باید پیمایش آن نسبت به سال قبل انجام شود، در پیمایشی که با روش مطالعه سریع طی سال گذشته انجام شد، این نتیجه به دست آمد که نسبت به سال ما قبل آن، ما رشد آمار معتادان را نداشتیم.
وی اضافه کرد: الان ما رشد آمار معتادان را در کشور نداریم، البته این به معنای این نیست که ورود به دایره اعتیاد نداریم، اما از آن طرف هم خروج از دایره اعتیاد و مرگ و میر معتادان را هم داریم، به همین علت حجم معتادان کشور در دهه ۸۰ به بعد افزایش پیدا نکرده است، حتی نتایجی که رسماً اعلام شد نشان می‌دهد، یک یا ۲ درصد هم کاهش حجم معتادان کشور را در این مدت داشتیم.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که چه حجمی از مواد مخدر مکشوفه در کشور صرف تولید دارو می‌شود نیز توضیح داد: این بسته به نیاز دارویی کشور دارد، از زمانی که وزارت بهداشت دوز کدئین را کاهش داد، به طور نسبی مقداری مصرف این مواد برای دارو کاهش هم پیدا کرده است.
وی گفت: از نظر مصرف داخلی برای انواع مواد دارویی که از تریاک به دست می‌آید، در کشور هیچ مشکلی برای تامین آن وجود ندارد.
وی اضافه کرد: آمار دقیق میزان تریاکی که برای تولید دارو تحویل می‌شود را به خاطر ندارم اما کارخانه تماد یا کارخانه تولید مواد اولیه دارویی، تنها تحویل گیرنده و تنها تولید کننده این مواد در کشور است.
احمدی مقدم در مورد بیمه درمان معتادان نیز گفت: این مسئله در ستاد مبارزه با مواد مخدر تصویت شده و مسئول آن وزارت رفاه است.  
   
 
   خبرگزارى فارس
 
:: برچسب‌ها: آمار, دهه, معتادان, رشد
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٢٥ ‎ب.ظ