خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

مواد مخدر سالانه ۲ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می کند
نظرات ()

مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورگفت:مواد مخدر سالانه بالغ بر دوهزارمیلیارد تومان خسارت مالی به کشور وارد می کند.
حمید صرامی درهمایش ائمه جمعه و جماعات چهارمحال و بختیاری افزود:دو میلیون نفر معتاد در سطح کشور شناسایی شده است که ازاین تعداد یک میلیون و ۲۰۰هزارنفر آلوده و ۸۰۰هزار نفر مابقی بصورت تفریحی از مواد مخدر استفاده می کنند. به گفته وی، تعداد ۴۳۸هزارنفر معتاد در کشور تحت درمان هستند که ازاین تعداد ۲۰هزارنفر از موادمخدرپرخطر تزریقی استفاده می کنند. صرامی از کاهش یک سال سن اعتیاد درکشور خبر داد و گفت: سن اعتیاد در کشور ۲۹الی ۳۲سال است که ۹۷درصداز معتادان کشور را جنس مرد تشکیل می دهد.
وی میزان مواد مخدر کشف شده درسال گذشته کشور را ۹۰۰تن اعلام وتصریح کرد: طرح برخورد با ترانزیت موادمخدر درکشورامسال باشدت بیشتری انجام خواهد شد. یک مقام مسئول از توزیع شربت تریاک بین معتادان توسط وزارت بهداشت و درمان، درتهران خبر داد و تأکید کرد: امسال این طرح بصورت پایلوت در پایتخت اجرا می شود.
وی تنها راه پیشگیری از اعتیاد جوانان را فرهنگ سازی وبرنامه ریزی مسئولان فرهنگی کشوربرای کاهش گرایش به این بلای خانمان سوز عنوان کرد و افزود: ائمه جمعه و روحانیون برای بازگو کردن پیامد مخرب استعمال مواد مخدر برای جوانان ومردم رسالت مهمی برعهده دارند. صرامی از فعال بودن یک هزار(NGO) در راستای مبارزه با مواد مخدر در کشور خبردادوگفت: تشکل های مردمی بهترین اهرم شناسایی و مبارزه با سوداگران مرگ است.
همچنین دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر چهارمحال وبختیاری دراین همایش، درصد گرایش به موادمخدر جمعیت این استان را نسبت به کشور بسیار پایین دانست. علیرضا مسکنی فرماندهی انتظامی چهارمحال وبختیاری گفت: درسال گذشته پنج هزارو ۶۴۰نفر معتاد دراین استان تحت درمان قرار گرفته است که از این میزان ۴۰درصد منجر به ترک اعتیاد شد.  
   

   روزنامه ابرار
 
:: برچسب‌ها: خسارت, میلیارد, کشور, مخدر
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٢٥ ‎ب.ظ