خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

تغییر الگو و سن مصرف مواد مخدر در کشور نگران کننده است
نظرات ()

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تغییر الگو و سن مصرف مواد مخدر در کشور نگران کننده است.به گزارش خبرنگار ابرار، اسماعیل احمدی مقدم در کنفرانس خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: امسال سعی شده این تغییر الگو بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و درمان را به سمت معتادان کراکی و هروئینی هدایت کنیم.
وی با اشاره به تعداد معتادان افزود: در حال حاضر آمار رسمی در اختیار ستاد نیست ولی برآورد می شود یک میلیون و ۱۶۰ هزار معتاد دائمی و ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار معتاد تفننی وجود دارد البته امیدواریم در سال آینده با توجه به مراجعه معتادان به مراکز درمان، آمار رسمی تری داشته باشیم.احمدی مقدم در خصوص برنامه های سال جاری ستاد تصریح کرد: در سال جاری مهمترین مسأله ای که سعی شده در برنامه مورد توجه قرار بگیرد بحث پیشگیری است به همین منظور میزان اعتبارات این بخش از ۵/۲ میلیارد تومان به ۱۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شبکه های سازمان یافته مواد مخدر در داخل کشور گفت:با توجه به اینکه مواد مخدر یکی از سازمان یافته ترین شبکه ها ی مافیایی است وجود این شبکه ها امری طبیعی بوده و کشور ما هم از این امر مستثنی نیست البته سران این شبکه ها در داخل کشور نیستند.وی در زمینه همکاری با کشورهای دیگر اظهار داشت: به طور کلی مواد مخدر یکی از مسایلی است که همه کشورها جدای از مسائل سیاسی خواهان همکاری فی مابین هستند. بیشترین همکاری کشور ما با توجه به نکات مشترک با کشورهای حوزه خلیج فارس است. احمدی مقدم درباره توقف کمک های بین المللی در زمین اعتیاد گفت: به عقیده ما این مسأله نباید سیاسی شود چراکه با آموزه های دینی و فرهنگی ما مغایرت دارد به همین خاطر مانند گذشته به مبارزه ادامه خواهیم داد.  
   

   روزنامه ابرار
 
:: برچسب‌ها: سن, الگو, مصرف, نگران
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٢۸ ‎ب.ظ