خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

کنترل ۳۰ درصد تهران، یک چهارم مسئله اعتیاد کشور را حل می‌کند
نظرات ()

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اعتیاد در محلاتی که پیشینه دارد متمرکز است به طوری که اگر ما ۳۰درصد مناطق تهران را که هدف مبارزه هستند، کنترل کنیم یک چهارم مسئله اعتیاد در کشور حل می‌شود.
اسماعیل احمدی مقدم افزود: مبارزه با اعتیاد در کشور ثابت کرده است که این پدیده در برخی مناطق جغرافیایی که از گذشته آلوده بوده‌اند ‌الان هم بیش‌تر وجود دارد و اعتیاد در محلاتی که از سال‌های قبل آلوده بوده‌اند و پیشینه دارند مانند برخی محلات جنوب تهران و برخی مناطق جغرافیایی کشور تمرکز بیش‌تری دارد.
وی ادامه داد: در محلاتی که پیشینه و سابقه اعتیاد بیش‌تر است خود به خود زمینه اجتماعی گسترش آن فراهم است به طوری که اگر ما بتوانیم۳۰ درصد تهران را که مناطق هدف ما برای مبارزه با مواد مخدر‌ند، کنترل کنیم، حدود یک چهارم مواد مخدر کشور موضوعش حل می‌شود.
وی اضافه کرد: اعتیاد البته در طبقات فقیر و غنی کشور فرق می‌کند، نوع مصرف و ابتلای افراد فقیر و غنی به مواد مخدر متفاوت است، در طبقات مرفه، کوکائین، روانگردان‌ها و چیزهایی که ادوات پارتی‌های شبانه محسوب می‌شود و معمولاً گران‌تر هستند، بیش‌تر است و عمدتاً از محرک‌ها استفاده می‌کنند، اما در طبقات محروم جامعه مواد مخدر ارزان‌تر شیوع بیشتری دارد.
وی گفت: تحقیق ارزیابی سریع وضعیت اعتیاد در ایران که سال گذشته انجام شد، تا حد زیادی توزیع اعتیاد در کشور را از نظر سن، جنس، منطقه جغرافیایی و درآمدی نشان داد، این یک تحقیق و تحلیل علمی است که فعلاً می‌تواند ملاک عمل باشد اگر کسی با داده‌های آن مخالف است بیاید خلافش را ثابت کند و مدرک بیاورد، البته نتایج این تحقیق به طور کامل منتشر نشد و ما به زودی نتایج کامل این تحقیق را منتشر می‌کنیم.
نتایج در تحقیق ارزیابی سریع وضع مواد مخدر در ایران که اول بهمن ۸۶ از سوی موسسه تحقیقاتی داریوش اعلام شد نشان داد که متوسط درآمد معتادان کشور ۳۶۲ هزار و ۴۲۶ تومان است و متوسط بعد خانوار آن‌ها ۵۷‌/۴ نفر است، متوسط اجاره مسکن آن‌ها نیز ۱۱۶ هزار تومان است.
این تحقیق همچنین نشان داد ‌۳/۴۷ درصد معتادان کشور متأهل هستند،‌۲۰ درصد خانه شخصی دارند، ۲۷ درصد در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنند و ۴۲ درصد معتادان کشور در خانه پدری هستند، میانگین زیربنای خانه معتادان کشور نیز ۱۲۵ متر مربع اعلام شد.   
    

   خبرگزارى فارس 
 
:: برچسب‌ها: تهران, کنترل, حل, مشکل
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:۳٢ ‎ب.ظ