خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

۳۰۰ فایل صوتی و تصویری مبارزه با مواد مخدر برای مردم بلوتوث می‌شود
نظرات ()

رئیس کمیته برگزاری مراسم هفته مبارزه با مواد مخدر از رونمایی قرآن کتابت شده توسط ۶۰۰ معتاد بهبود یافته، ارسال ۳۰۰ فایل صوتی و تصویری به صورت بلوتوث و ۱۲ هزار پیامک با مضامین مبارزه با مواد مخدر در هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد.
محمدرضا اکبرحلوایی امروز طی نشستی در محل مجتمع شقایق ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: مراسم هفته مبارزه با مواد مخدر امسال از ۶ تیر همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور برگزار می‌شود، هر یک از روزهای این هفته با عنوان مشخصی نامگذاری شده است و متناسب با نام تعیین شده مراسم و جشنواره های مختلفی در سراسر کشور برگزار می‌شود، حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای برگزاری این مراسم هزینه می‌شود و حدود ۱۵۰۰ مدال ورزشی و جایزه در این جشنواره‌ها توزیع می‌شود.
وی اضافه کرد: پنجشنبه ۶ تیر با عنوان روز مبارزه، ایثار و شهادت، جمعه ۷ تیر با عنوان روز معنویت و ورزش در کنترل مواد مخدر، شنبه ۸ تیر به عنوان روز درمان، بازتوانی و کاهش آسیب‌های ناشی از مواد مخدر، یکشنبه ۹ تیر روز مشارکت‌های مردمی و کنترل مواد مخدر، دوشنبه ۱۰ تیر روز تقویت خانواده و پیشگیری از مواد مخدر، سه شنبه ۱۱تیر روز حمایت از خانواده معتادان و چهارشنبه ۱۲ تیر روز هنر، رسانه و پژوهش در کنترل مواد مخدر نامگذاری شده است.
حلوایی گفت: در اولین روز این هفته که همزمان با ۲۶ ژوئن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است، مطابق هر سال مراسم امحای مواد مخدر داریم، با این تفاوت که هر سال کل مواد مخدر مکشوفه را که می بایستی امحا شود به تهران آورده می‌شد و در محلی دور از مناطق مسکونی آتش زده می‌شد، اما امسال این مراسم در ۱۳ استان به طور همزمان انجام می‌شود، ضمن اینکه امحای مواد مخدر از امسال فقط منحصر به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نیست.
● امحای ۲۴ تن مواد در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
وی افزود: امسال در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مجموع ۲۴ تن مواد مخدر در سراسر کشور امحا می‌شود، ضمن اینکه طی ۳ ماه گذشته ۳۰ مواد مخدری که غیر قابل استفاده دارویی بودند نیز امحا شد.
رئیس کمیته برگزاری مراسم هفته مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: در این روز که با نام معنویت، ایثار و شهادت نامگذاری شده است، گردهمایی مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور یکی از مقامات کشور در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود و از ۲۱ نفر از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل می‌شوند.
وی گفت: در این روز همچنین قرآنی که توسط ۶۰۰ معتاد بهبود یافته کتابت شده رونمای می شود و توسط مقام مدعو در مراسم کشوری به آستان قدس رضوی تقدیم می‌شود.
وی اضافه کرد: مشابه این مراسم در همه استان‌ها با حضور استانداران که روسای شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هستند، برگزار می‌شود، در هر استان نیز ۱۱نفر از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل می‌شوند.
● جدول و داستان مجلات در قطارها، مترو، اتوبوس و هواپیما برای مبارزه با مواد مخدر
وی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی هفته مبارزه با مواد مخدر برگزاری جشنواره ۵۴۱ در تهران است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، وزارت بهداشت، درمان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، صدا و سیما ، سازمان بهزیستی، شهرداری تهران، نیروی مقاوت بسیح و نیروی انتظامی در سالن شهید افراسیابی، ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود، مسئولان کشوری متناسب با نام هر روز این هفته در کنار مسئولان فدارسیون‌های ورزشی در این جشنواره شرکت می‌کنند.
وی افزود: در این مراسم برنامه‌ها و مسابقات هنری، ورزشی و ورزشی برگزار می‌شود، مسابقاتی از طریق پیامک و بلوتوث نیز برگزار می‌شود که همه مردم می توانند در این مسابقات شرکت کنند و جایزه بگیرند.
حلوایی اضافه کرد: در طول این هفته همچنین ۳۰۰ فایل صوتی و تصویری به صورت بلوتوث و ۱۲هزار پیامک با محتوای آگاهی دهی و اطلاع رسانی در زمینه مبارزه با مواد مخدر برای مردم ارسال می‌شود.
وی گفت: در این هفته همچنین در تمام هواپیماها، قطارها، مترو و اتوبوس‌های بین شهری برنامه‌ها و مطالب تبلیغی و آموزشی پخش می‌شود، در مجلات نیز مطالب سرگرم کننده به صورت جدول و داستان با مضامین مبارزه با مواد مخدر منتشر می‌شود.
● فراخوان جهانی برای اعتراض به افزایش کشت مواد در افغانستان
حلوایی افزود: سایتی نیز به منظور فراخوان بین المللی در مورد افزایش کشت مواد مخدر در افغانستان به آدرس
www.c۶۱.ir طراحی شده که همه مردم دنیا با مراجعه به آن می توانند در فراخوان جهانی شرکت کنند، پیامک ۱۰۰۰۵۴۱ نیز برای دریافت نظرات و پیشنهادات مردم در این هفته فعال است.
رئیس کمیته برگزاری مراسم هفته مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: در روزهای دیگر هفته مبارزه با مواد مخدر نیز متناسب با نام آن برنامه هایی وجود دارد به عنوان مثال ۷ تیر مسابقات ورزشی معتادان بهبود یافته در ۲۳ رشته، مسابقات جامعه سالم و مسابقات ورزشی بومی، محلی و محلات در استانهای مختلف که برگزاری آن از ماه ها پیش شروع شده به پایان می‌رسد و برگزیدگان این مسابقات ۱۵۰۰ مدال خود را در این روز در سراسر کشور دریافت می‌کنند. که ۲۵۶ مدال آن مربوط به مسابقات ورزشی معتادان بهبود یافته است، ۴۸۳ مدال به برگزیدگان مسابقات ورزشی جامعه سالم و ۳۰۶ مدال به شرکت کنندگان مسابقات بومی و محلی تعلق می‌گیرد.
وی گفت:المپیادهای ورزشی با مشارکت سازمان تربیت بدنی، صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزشی و تشکلهای مردمی به صورت کوهنوردی و پیاده‌روی به سمت محل نماز جمعه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: شنبه ۸ تیر نیز همایش فعالان عرصه درمان و بازتوانی در مجمع شقایق ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود، یکشنبه از ۱۵۰ تشکل غیر دولتی فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور تجلیل می‌شود، سایت تشکلهای غیر دولتی نیز در روز ۹ تیر افتتاح می‌شود.
وی اضافه کرد: همایش خانواده و مبارزه با مواد مخدر نیز ۱۰ تیر با همکاری شهرداری تهران برگزار می‌شود، ۱۱ تیر نیز برنامه‌های متعددی برای حمایت از خانواده های معتادان که تاکنون از آنها غفلت شده است، برگزار می‌شود، که به خانه برخی از آنها سر زده می‌شود و با همکاری سازمان زندانها و بهزیستی برای حمایت از آنها برنامه‌هایی اجرا می‌شود.
حلوایی گفت: روز ۱۲ تیر نیز علاوه بر برگزاری جشنواره مقالات برتر دانشجویی در مورد مبارزه با مواد مخدر با موضوع اگر باران مواد مخدر ببارد چگونه خیس نشویم، همایش نقد علکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه اطلاع رسانی برگزار می‌شود.   
    
 
 
   خبرگزارى فارس 
 
 
:: برچسب‌ها: بلوتوث, فایل, صوتی, تصویری
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:۳۸ ‎ب.ظ