خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

ازدواج جوانان از اولویت‌های سازمان ملی جوانان در سال جاری است
نظرات ()

رئیس سازمان ملی جوانان گفت: ازدواج جوانان از اولویت‌های برنامه‌های سازمان در سال جاری است.
حاج علی اکبری امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در محل سازمان ملی جوانان با حضور اکثر اعضا برگزار شد، گفت : سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید ارائه گزارش را به طور جدی‌تری دنبال کنند ، ضمن این که این گزارش‌ها باعث می شود که دستگاه‌ها به همگرایی برسند و ارائه گزارش به طور دقیق و منظم می‌تواند اثرگذار باشد.
وی با تأکید بر برنامه‌ریزی در رابطه با ازدواج جوانان گفت:‌ ازدواج جوانان از اولویت‌های برنامه در سال جاری است و کنار دیگر بحث‌ها در سایر جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح خواهد شد.
وی ضمن امیدواری از ارائه برنامه‌ها در سال ۸۷ گفت: در سال جاری باید بتوانیم تصمیمات و برنامه‌‌هایی که در نظر گرفته شده را به مرحله اجرا دربیاوریم.
علی اکبری گفت: باید ذیل مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان دستگاه‌ها ارائه گزارش کنند تا بعد از آن این ستاد بتواند به جمع بندی و ارائه گزارش نهایی دست یابد.
در ادامه این جلسه مجید یارمند معاون برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد تأکید کرد: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان بسیار منظم و دقیق برگزار می شود و این امر یکی از ویژگی‌های این ستاد است ضمن اینکه به صورت فرابخشی در زمینه‌های مختلف عمل کرده است.
ترقی نماینده کمیته امداد در ادامه به ارائه گزارش پرداخت و گفت: آمار طلاق در بین خانواده‌های کمیته امداد به زیر یک درصد نسبت به آمار طلاق ۱۲ درصدی در کشور رسیده است.
ترقی در رابطه با دوره‌های برگزاری قبل از ازدواج و پس از ازدواج گفت: برگزاری این دوره‌ها ۵۰هزار نفر را در برمی‌گیرد و آموزش‌های قبل از شروع زندگی را در این کلاس‌ها آموزش می‌دهند و گواهینامه‌هایی که به دختران داده می‌شود مبنایی است برای گرفتن جهیزه از کمیته امداد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در صورت عدم حمایت سازمان ملی جوانان در خصوص بودجه درخواستی کدامیک از برنامه‌های خود را در اولویت قرار خواهید داد؟ گفت: با توجه به اینکه کمک‌های مردمی رقم قابل ملاحظه‌ای است، به مشکلی برخورد نمی‌کنیم.
مدیر کانون های فرهنگی و ورزشی نیروی مقاومت بسیج در رابطه با برنامه‌های این سازمان توضیح داد: ۱۰ جلسه ستاد به صورت اصلی و در کمیسیون‌های تخصصی برگزار شده است.
وی گفت: اولین بار در رابطه با ایجاد تحول در برنامه نیروی مقاومت بسیج در سال ۸۷ تغییر نام طرح از میثاق به نام نشاط و تعالی بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۱۰ هزار پایگاه بسیج فعال در کشور داریم، گفت: ۵۰۰ پایگاه درآینده فعال خواهند شد و ۳۶ هزار پایگاه بسیج در رابطه با اوقات فراغت جوانان به فعالیت می‌پردازند.
مشایخی در ادامه به ۷۶ مرکز مشاوره اشاره کرد و گفت:‌ این مراکز به برگزاری آموزش پیش از ازدواج خواهند پرداخت و در ۷۶ شهرستان در کانون بسیج مستقر خواهند شد.
وی همچنین به طرح جوان یاور اشاره کرد و گفت: آموزش‌های ۲ روزه‌ای را در نظر داریم تا در دو حوزه جوان و بلوغ جنسی و مهارت‌های زندگی برگزار شود.  
   

   خبرگزارى فارس
 
:: برچسب‌ها: ازدواج, عشق, جوان, برنامه
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:۱٢ ‎ب.ظ