خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

بیشترین ازدواج‌ها بین سن ۱۵ تا ۲۰ سال است
نظرات ()

به گفته رئیس سازمان ملی جوانان، در حال حاضر بیشترین ازدواج‌های انجام شده بین سن ۱۵ تا ۲۰ سال بوده است.
رئیس سازمان ملی جوانان در جمع خبرنگاران در رابطه با ازدواج جوانان گفت: از جمله اقدامات مؤثری که در این خصوص انجام شده ‌،صندوق مهرالرضا است که از جمله عواملی است که باعث افزایش ازدواج در کشور شده‌است.
حاج علی اکبری در ادامه گفت: تأخیر از سن ازدواج، یکی از مهترین علتها در کاهش ازدواج است.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: سن به هنگام ازدواج از ۱۵ سال تا ۲۵ سال قرار دارد و بیشترین ازدواج‌های انجام شده بین سن ۱۵ تا ۲۰ سال بوده است.
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان در تأیید صحبتهای حاج علی اکبری توضیح داد: سن یأس از ازدواج ۴۰ سال است و در بعضی موارد گزارشات ونتایج اقدامات کارشناسی نشان می‌دهد در بعضی استانها ۳۰ سال است.
محمد اسحاقی گفت:۵۰ درصد ازدواج‌ها زیر سن ۲۰ سال انجام می شود.
حاج علی اکبری در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در رابطه با سربازی جوانان گفت:با کسب اجازه از مقام معظم رهبری بررسی‌هایی در این زمینه انجام دادیم و نتایج اولیه تحقیقات به ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح اعلام شد.
وی توضیح داد: از سوی سازمان ملی جوانان بسته‌ای از پیشنهادات را به مسئولان و سردار فیروزآبادی و ستاد مشترک داشته‌ایم.ضمن اینکه جلسات تخصصی هم در حال برگزاری است.
علی اکبری همچنین به سئوال دیگری در رابطه با مصوبات مجلس گفت: گزارشاتی که در مرکز تحقیقات سازمان ملی جوانان انجام شده نشان می دهد ۲۹ مصوبه در مجلس هفتم در رابطه با جوانان بوده ‌است.
وی در خصوص آسیبهای اجتماعی گفت:همکاری‌هایی با سازمان بهزیستی انجام داده‌ایم و به موازات آن در رابطه با جوانانی که در زندان به سر می برند نیز برای بخش مهارت آموزی آنها تفاهمنامه‌ای امضا کرده‌ایم.
معاون رئیس جمهور گفت: بعضی از جوانانی که در زندان هستند دلایل کافی برای ماندنشان در زندان و جود ندارد، سازمان ملی جوانان نیز قوانینی که در این رابطه وجود دارد را مورد ارزیابی قرار داده‌است.
همچنین در رابطه با سند سلامت جوانان گفت: برنامه ملی ارتقای سلامت جوانان با همکاری وزارت بهداشت در حال انجام است و دستگاهی که برنامه را به عهده دارد باید حضور فعالی داشته باشد.
معاون رئیس جمهور گفت: با ستاد مبارزه با موارد مخدر هم تفاهمنامه‌ای داشته‌ایم و اگر سرمایه‌گذاری صحیحی انجام شود می‌توانیم شاهد نتایج خوبی باشیم.
و ی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبین بر اینکه اوقات فراغت مهم‌تر است یا آسیبهای اجتماعی گفت: بحث آسیبهای اجتماعی از اوقات فراغت مهتر نیست و با برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان می‌توان زمینه ایجاد آسیبهای اجتماعی را از میان ببرد.
وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در رابطه با نگاه سازمان ملی جوانان به ازدواج موقت گفت: نگاه سازمان به ازدواج موقت‌، مقدمه‌ای برای ازدواج دائم است و اگر قرار باشد در این رابطه اقدامی انجام شود این بعد از ازدواج موقت مد نظر قرار دارد.
و ی تأکید کرد: خانواده‌ها بهتر است از دوران نامزدی مشروع فرزندانشان حمایت کنند.
رئیس سازمان ملی جوانان در رابطه با عملکرد آموزش و پروش گفت: باید امکانات آموزش و پروش را در زمینه تأمین اوقات فراغت جوانان تقویت کرد.  
   

 
   خبرگزارى فارس 
 
:: برچسب‌ها: سن, رابطه, عروسی, خبر
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٠۳ ‎ب.ظ