خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

۷۰ درصد جوانان، مخالف تشریفات مراسم ازدواج
نظرات ()

بر اساس نتایج نظرسنجی سازمان ملی جوانان، ۷۲ درصد از جوانان با اختصاص تشریفات به عنوان ضرورت مراسم ازدواج مخالفت کرده و معتقدند که بهترین محیط‌های همسرگزینی، دانشگاه‌ها و مکان‌های آموزشی، اقوام و دوستان هستند.
به گزارش ایسنا، این نظرسنجی اردیبهشت امسال در میان جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال انجام شد و بر اساس یافته‌های آن، نیمی از جوانان معتقدند که در جریان زندگی، مادیات اهمیت زیادی دارد، ‌اما بیش از ۹۱ درصد از این جامعه آماری با این که مهریه سنگین، تضمین‌کننده زندگی مشترک باشد، مخالفت کردند.
بهترین محیط‌های همسرگزینی از دیدگاه جوانان، دانشگاه و محیط آموزشی،‌ اقوام و دوستان اعلام شده است و بیش از ۸۷ درصد از آنان، به پذیرش نظر بزرگ‌ترها برای انتخاب همسر و ۴۰ درصد به ازدواج‌های سنتی اعتقاد داشتند.
یافته‌های این نظرسنجی در ارتباط با معیارها و ملاک‌های ازدواج جوانان نشان می‌دهد که مهم‌ترین ملاک جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال برای انتخاب همسر، ‌اخلاق، صداقت، خانواده سالم، تناسب فرهنگی و متانت بوده است و در مقابل، کم‌ترین توجه این جامعه آماری در جریان انتخاب همسر، به فامیل بودن و آشنایی و دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج اختصاص داشته است.  
   

 
   روزنامه جام‌جم 
 
 
:: برچسب‌ها: تشریفات, مراسم, مخالف, آشنایی
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱:٠٤ ‎ب.ظ