خدای من! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن...

مصرف توت فرنگی و زغال اخته باعث کارآیی بهتر مغز می شود
نظرات ()

بررسی ها نشان می دهد ، چنانچه برنامه غذایی شامل مقادیر کافی توت فرنگی و زغال اخته باشد پیری به تعویق خواهد افتاد و مغز بهتر کار می کند.

به گزارش  سلامت نیوز به نقل از سی.بی.اس نیوز، محققان دریافته اند که مصرف مقادیر کافی توت فرنگی و زغال اخته موجب کارایی بهتر و سریعتر مغز می شود و از پیر شدن جلوگیری می کند.

اخیرا تحقیقی روی بیش از 60 نفر انجام گرفته که این افراد به 3 گروه تقسیم شدند. در رژیم گروه اول توت فرنگی نبود، در رژیم گروه دوم توت فرنگی  و در رژیم گروه سوم توت فرنگی و زغال اخته بود.

پس از دو ماه، نتایج در این گروهها بررسی و مشخص شد گروه سوم که از توت فرنگی و زغال اخته استفاده کرده بودند از کارایی مغز بهتر و سریع تری برخوردار بودند و از نظر تمرکز و مهارتهای حل مسئله نیز در وضعیت بهتری قرار داشتند.

از طرفی متخصصان به این علت که توت فرنگی و زغال اخته دارای آنتی اکسیدان فراوان و مواد رنگی طبیعی هستند که در سلامتی افراد نقش بسزایی دارند توصیه به مصرف آنها  می کنند.

البته هنوز از تاثیر واقعی توت فرنگی و زغال اخته بر مغز اطلاع کافی در دست نیست اما آنچه مشخص شده است تنظیم و سرعت بهتر آن  در عملکردهای گوناگون است.

لازم به ذکر است که حتی کهنسالان نیز با استفاده از این دو میوه می توانند از تاثیرات مثبت آن بر مغز بهره مند شوند.
:: برچسب‌ها: کارآیی, توت فرنگی, زغال, اخته
نویسنده : در جستجوی رهایی
تاریخ : شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧
زمان : ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ