رونالدینهو و فقر

رونالدینهو و گرسنگی جهانی.......
بازیکن جهانی مطرح فوتبال ، رونالدینهو ، برزیلی پر طرفدار که به لبخند و همین طور در توانایی اش در به ثمر رساندنگلهای شگفت انگیز معروف است اینک از شهرت جهانی اش برای کمک به سازمان  WFP استفاده کرده است تا علیه گرسنگی کودکان بجنگد. رونالدینهو ، برنده ی جام جهانی همراه با تیم برزیل و کسی که در آخر فصل لیگ اسپانیا تیمش بارسلونا را به صدر جدول رهنمون کرد اینک به عنوان سفیر WFP توجهش را به وضعیت اسفبارسیصد میلیون کودک گرسنه در سراسر جهان معطوف کرده است ."من با بچه هایی که از خانواده های فقیر بودند ، بزرگ شدم و تاثیر فقر را به عینه دیده ام . من خیلی خوش شانس بوده ام که فوتبال خانواده ام را از فقر نجات داد. حالامن میخواهم به این سازمان کمک کنم تا تا بچه هایی که این شانس را ندارند از فقر نجات دهم."
رونالدینهو در یکی از محله های فقیر نشین در جنوب کشور بزرگ شد و در سن 8 سالگی پدرش را از دست داد ولی او با کمک فوتبال خانواده اش را از فقر نجات داد.
رونالدینهو در سمت جدید خود به عنوان سفیر علیه گرسنگی و در طرح کمک رسانی به مدرسه ها ، ابتدا از مدرسه ای با تیم فوتبال آماتورش در محلهای فقیر از حوالی "بوگوتا"در کشور کلمبیا دیدن خواهد کرد.رونالدینهو می گوید:"به عنوان یک فرزند از خانواده ی فقیر که می خواهد به آرزوهایش برسد امیدوارم بتوانم مشوقی باشم برای دیگر کودکانی که می خواهند از فقر و گرسنگی فرار کنند.اما بیشتر از این امیدوارم از شهرتی لذت ببرم که بتوانم بیشتر توجهم را به وضعیت نا به سامان این کودکان کنم."

/ 0 نظر / 4 بازدید