چرا باید به حج برویم؟

در اسلام و قرآن به ما آموخته اند که اگر تمامی انسانها و تمامی جنیان با هم متحد شوند تا معصیت کنند و از خدا دوری کنند ، آنگاه "ذره ای از ارزش و اقتدار حکومت خداوند" کاسته نمی شود و اگر تمامی انسانها و جنیان با هم متحد شوند تا لحظه به لحظه زندگی خودشان را وقف عبادت و پرستش خدای یکتا کنند آنگاه "ذره ای به ارزش و اقتدار حکومت خداوند" اضافه نمی شود.

این فلسفه چه چیزی را به شما آموزش می دهد؟؟؟

می آموزد که خداوند هیچ نیازی به شما ، مناسک ، پرستش  یا عبادات شما ندارد شمایید که به این مناسک و عبادات نیاز داریید شما به خداوند محتاج هستید نه خدا به شما. اگر بتوانید این فلسفه را بفهمید ، آن گاه می توانید به قدر و ارزش عبادات و هدف آن پی ببرید .مسلمانان باید یکبار در عمرشان به حج بروند و این یکی از ارکان پنج گانه دین اسلام است. بیشتر مسلمانان که تعدادشان هم رو به افزایش است این را می پذیرند و بیشتر آنان این کار را بدون هیچ گونه سوالی انجام می دهند که این اساس اعتقادشان را نشان می دهد و بسیار خوب است. اما در عین حال این بدان معنا نیست که اگر شما در این زمینه سوال بپرسید و یا تحقیق کنید با نتایج منفی و بدی رو به برو می شوید در واقع عکس این قضیه اتفاق می افتد.بنابراین وقتی تحقیقاتی راجع به برنامه های محرمانه و مرموز (جوامع مخفی مثل فراماسونری) آغاز شد ، متوجه شدیم که انواع خاصی از مناسک ها و آیین ها تا چه اندازه می توانند زندگی انسانها را تحت تاثیر قرار دهند، بنابراین وقتی این مسائل را راجع به اسلام بررسی کردیم ، حتی به احترام عمیق تری نسبت به این دین دست یافتیم و احترام عمیق تری نسبت به خداوند ، خالق ما. بنابراین وقتی شما به حج میروید و 7 بار دور آن می چرخید، ماهیت این پرستش این نیست که شما این سنگ را می پرستید، یا یک خانه را می پرستید و یا کعبه را می پرستید ، کعبه صرفا نقطه کانون یا مرکزی است که مسلمانان باید انرژی و عبادات خودشان را متحد و متمرکز کنند آن هم از طریق اعمالی که در واقع عبادت و پرستش خداوند است. اگر کعبه نیز آنجا نبود باز مسلمانان ، عبادات خود را در جهت آن نقطه انجام می دادند چون آنجا صرفا نقطه اتحادی است که همه افراد بایستی موقع عبادت پروردگارشان  به آن سمت رو کنند. حال چرخیدن در جهت خلاف عقربه های ساعت شما را از محدودیت های زمان و مکان رها نمی کند ، اما حقیقت این است که انرژی کعبه قویترین انرژی روی زمین است و جهت جریان آن نیز خلاف جهت عقربه های ساعت است و شما با چرخیدن همجهت با این انرژی ، روح خود را تعالی می بخشید و به سطوح معنوی و روحانی میرسید که به ندرت در سایر نقاط زمین می توانید چنین حسی را تجربه کنید و 7 بار این کار را انجام می دهید چرا که ما آموخته ایم 7 آسمان یا 7 طبقه روحانی وجود دارد و با هر بار چرخش شما از لحاظ روحانی از یکی از این طبقات آسمانی عبور می کنید تا بتوانید به نهایت دانایی ، معرفت و معنویت برسید.

آیا این به این معناست که فقط مسلمانان می توانند به این سطح برسند؟؟؟

به هیچ وجه . همه انسانها صرف نظر از اینکه چه دینی دارند اگر عبادت و زندگیشان را وقف خالق هستی کنند آنگاه در مسیر درست قرار گرفته اند.

خداوندا به این دین بی نظیر و خالق بی نظیرش می بالیم .

 

/ 1 نظر / 54 بازدید
محمد

سلام وب قشنگ و گرانبهایی داری با تبادل لینک موافقی