رنگ درمانی2 (قرمز)

رنگ قرمز :

قرمز با اولین چاکرا در ناحیه استخوان خاجی در ارتباط است.این رنگ قدرت حیات، نیرو، اراده، هوشیاری و تمایلات جنسی را افزایش می‌دهد. این رنگ در کاهش علائم ناشی از کم خونی، کاهش انرژی، ناباروری و افت فشار خون استفاده می‌شود. مکمل خصوصیات رنگ قرمز، آبی فیروزه‌ای است.قرمز نشان دهنده آتش است. اشعه نورانی قرمز رنگ و گرم کننده است و به بدن ما انرژی و زندگی می‌بخشد.

رنگ قرمز اعصاب و خون و اعصاب حسی راتحریک می‌کند. این رنگ در کاهش قدرت بویائی، بینائی، شنوایی، چشایی و لامسه موثر است.

رنگ قرمز جریان خون را افزایش می‌دهد. و جریان مایع مغزی نخاعی و فعالیت سیستم اعصاب سمپاتیک را افزایش می‌دهد. این رنگ برای عضلات و نیمکره چپ مغز مفید است و بر روی عضلاتی که منقبض می‌شوند اثر بسیار خوبی دارد. رنگ قرمز باعث افزایش ساخت هموگلوبین شده و به کبد انرژی می‌بخشد.

اشعه نور قرمز کریستالهای نمک راتجزیه می‌کند و در داخل بدن به عنوان یک کاتالیزور برای یونیزاسیون شناخته شده است. رنگ قرمز به خصوص در جذب آهن به داخل بدن موثر است. رنگ قرمز ترشحات را رقیق کرده و احتقان را کاهش می‌دهد. قرمز بر روی سیستم گردش خون و دستگاه تناسلی تاثیر گذار است.

این رنگ سطح انرژی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، انرژی اندام تحتانی را افزایش می‌دهد و همانطور که گفتیم بر روی خون نیز موثر استاین رنگ انرژی حیاتی ما را بیدار می‌کند، به افراد اعتماد به نفس می‌بخشد و باعث می‌شود که شخصیتهای وابسته به دیگران، به خود برگردند.

رنگ قرمز در درمان چه بیماریهایی موثر است ؟

رنگ قرمز در درمان سرماخوردگی، کم خونی ،کاهش جریان خون و بیماریهای ناشی از ترشحات موکوس، موثر است. قرمز انرژی فیزیکی بدن را افزایش می‌دهد.

قرمز می‌تواند حس عشق، تمایلات جنسی، شجاعت، نفرت و حتی انتقام جویی را در انسان تقویت کند.

به صورت خلاصه قرمز در درمان این بیماریها موثر است :

کم خونی، بیماریهای مزمن خونی، آسم برونشیال، برونشیت، یبوست، سیستم غدد درون ریز ( که در کنترل استرس ، آثار جسمی‌، روحی ،روانی تاثیر دارد ) عقب ماندگی ذهنی، جسمی ‌و روانی، کاهش شنوایی، ملانکولیا (نوعی افسردگی )، فلج، ناتوانی جنسی، پنومونی (عفونت ریه ،ذات الریه) و سل.

رنگ قرمز را نباید در این بیماریها استفاده کرد :

اختلالات روحی، افزایش دمای بدن ( تب )،  افزایش فشار خون ، التهابها ،التهاب نورونها ( نوریت ) ، افرادی با صورتهای برافروخته قرمز رنگ.

استفاده نادرست از رنگ قرمز می‌تواند در فرد ایجاد تب و خستگی کند. این رنگ می‌تواند عصبانیت، خشونت و احساس دشمنی را افزایش دهد. این رنگ در بیماران با فشارخون بالا باعث افزایش بی رویه فشار خون می‌گردد. برای پیشگیری از عوارض رنگ قرمز، توصیه می‌شود که در درمان با رنگ قرمز، از ترکیب آن با رنگ آبی استفاده شود. رنگ سبز نیز می‌تواند آثار رنگ قرمز را متعادل کند.

دوستان عزیز در ادامه به بررسی رنگ نارنجی خواهیم پرداخت.

 تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر حامد ترکمان

/ 2 نظر / 23 بازدید
نهانخانه

كنار دريا، با آب همزبان بودم . ميان توده رنگين گوش ماهي ها، ز اشتياق تماشا چو كودكان بودم ! به موج هاي رها شادباش مي گفتم ! به ماسه ها، به صدف ها، حباب ها، كف ها، به ماهيان و به مرغابيان، چنان مجذوب، كه راست گفتي، بيرون ازين جهان بودم . نهيب زد دريا، كه : - « مرد ! اين همه در پيچ تاب آب مگرد ! چنين درين خس و خاشاك هرزه پوي، مپوي ! مرا در آينه آسمان تماشا كن ! دري به روي خود از سوي آسمان واكن ! دهان باز زمين در پي تو مي گردد ! از آنچه بر تو نوشته ست، ديده دريا كن ! زمين به خون تو تشنه ست ، آسماني باش ! بگرد و خود را در آن كرانه پيدا كن باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني

خدمات اينترنتي

دوست عزيز سلام، از وبلاگ محشرت ممنون، مي خوام چندتا سايت توپ بهت معرفي كنم: ** اولين و جامع ترين سايت تخصصي و تبليغاتي مخصوص مشاورين املاك و مشتريان ملكي ** تنهاترين مركزمعاملات ملكي آنلاين بدون واسطه درسطح كشورايران www.bazare-amlak.ir ** قويترين و بزرگترين سايت تبليغاتي تمامي كسبه ، اصناف ، شركتهاي خصوصي و كارخانجات درسراسرايران ** بهترین محصولات باکمترین قیمت - خدمات رايگان ثبت بنر و درج آگهي هاي ويژه عكسدار و لينكدار7ستاره www.istgah.asantabligh.com افزايش تضميني بازديدسايت شما وفروش تضميني كالاومحصولات شما با درج آگهي دراين سايت ** ارسال ایمیل به بیش از 120 هزار گروه ایمیلی و تبلیغات در بیش از 200 سایت پربازدید کشور فقط 50 هزارتومان www.asantabligh.com باكمترين مبلغ موجودي خودصاحب خانه شويد ** www.amlake-vilatak.com