استفاده طولانی از تلفن همراه موجب سرطان مغز می‌شود

یک تحقیق جدید بار دیگر نشان داده است که استفاده بیش از اندازه و برای مدت طولانی از تلفن همراه برای سلامتی انسان زیان آور است و در کودکان سرطان مغز ایجاد می‌کند.


بر اساس این تحقیق، استفاده بیش از اندازه و به مدت بیش از ده سال از تلفن همراه برای سلامتی بدن زیان آور است.

همچنین بیشترین اثرات میدان مغناطیسی موبایل‌ها بر روی سلولهای کودکان است و استفاده طولانی از آن باعث ایجاد سرطانهای مغزی می‌شود.

در فرانسه بر طبق آمار منتشر شده هم اینک ‪ ۱۸‬درصد از دانش آموزان مقطع راهنمایی و ‪ ۶۵‬درصد از دبیرستانی‌ها از تلفن همراه استفاده می‌کنند.

تحقیق تازه، به خانواده‌ها هشدار می‌دهد و به آنان توصیه می‌کند که برای پیشگیری از عوارض منفی این وسیله مدرن باید دسترسی فرزندان زیر ‪۱۲‬ سال به تلفن همراه بسیار محدود شود.

از آنجا که این وسیله بصورت یک عنصر اساسی از زندگی روزمره درآمده و نمی توان آن را نادیده گرفت در این تحقیقات توصیه شده که فقط در مواقع ضروری و به وسیله گوشی‌های سیم دار از تلفن همراه استفاده شود و در هنگام استفاده، بیش از یک متر با بدن فاصله داشته باشد. #‪;۱۶۰‬
محققان همچنین توصیه کرده‌اند افراد تا حد ممکن از حمل تلفن همراه بر روی بدن و نگهداری در نزدیکی خودشان، خودداری و تا جایی که ممکن است از پیامک به جای مکالمه استفاده کنند و دست کم به هنگام مکالمه آنتن را به سمت خود نگیرند.

جالب است که بعد از ممنوعیت سیگار در فرانسه ظاهرا قرار است فروش موبایل نیز به افراد کم سن و سال محدود شود.

در فرانسه هم اکنون دو انجمن حمایت از نوجوانان و جوانان از دولت فرانسه خواسته‌اند تا فروش تلفن به این قشر ممنوع شود.

دولت فرانسه اعمال ممنوعیت را نپذیرفته و اعلام کرده که فقط ارائه توصیه‌های احتیاطی لازم را می‌پذیرد.

هم اکنون تحقیقاتی در خصوص اثرات تلفن همراه بر بدن در ‪ ۱۳‬کشور جهان با نظارت سازمان بهداشت جهانی در حال اجرا است.

شرکت‌های بزرگ تولید وفروش تلفن‌های همراه به خاطر نگرانی از کاهش فروش و سود کلان خود علاقه‌ای به این تحقیقات نشان نمی‌دهند.

/ 0 نظر / 7 بازدید