شهادت جانسوز امیر المومنین (ع) تسلیت باد


نظر شیطان درباره حضرت علی(ع)

 پیامبر اکرم از شیطان پرسید نظرت درباره علی بن ابی‌طالب، وصی من چیست؟ شیطان پاسخ داد یا رسول‌الله امکان دستیابی به علی وجود ندارد. این آدم از نظر ما دست‌نیافتنی است چون به پروردگار عالمیان متصل است و ما نمی‌توانیم به او برسیم و من راضی هستم که او کاری با من نداشته باشد چرا که من طاقت یک لحظه دیدار او را ندارم چون نور الهی علی آنقدر قوی است که ما را دفع می‌کند.

 حضرت رسول فرمودند شیطان!‌ رفقای تو در این دنیا چه کسانی هستند؟ شیطان گفت کسانی که پشت‌سر مردم غیبت می‌کنند و پایبند به نماز نیستند. حضرت فرمود همنشینان تو چه کسانی هستند شیطان گفت شرابخواران و همچنین تمام زناکاران در آغوش من هستند. پیامبر(ص) پرسید وکیلان تو چه کسانی هستند شیطان گفت وکیلان من کم‌فروشان، و خزانه‌داران من کسانی هستند که خمس و زکات خود را پرداخت نمی‌کنند.

 پیامبر اکرم (ص) در ادامه پرسید شیطان! سرور و شادی تو در چیست شیطان پاسخ داد در این است که مردم قسم دروغ می‌خورند. حضرت فرمود چشم تو را چه چیزی کور می‌کند شیطان گفت کمکی که به مستمند در تنهایی می‌شود. پیامبر فرمود گوش تو را چه چیزی کر می‌کند شیطان گفت وقتی امت تو دستانشان را به سوی پروردگار بلند کرده و یا الله و یا رب می‌‌گویند.

* مسجد شیطان کجاست و چه کسانی مؤذن او هستند؟

پیامبر (ص) از شیطان پرسید مسجد تو کجاست شیطان گفت بازارهایی که پر از غش و تقلب در اموال باشد. حضرت فرمود با چه کسی هم غذا هستی شیطان گفت زنان و مردانی که بر سر سفره، نام خدا را نمی‌برند. حضرت فرمود چه کسی پیش تو عزیز است، شیطان گفت کسی که دائم غرق در معصیت است و معصیت را برای لحظه‌ای تعطیل و رها نمی‌کند.

 حضرت رسول از شیطان پرسید آیا تو مؤذنی هم داری شیطان گرفت کارگردانان و مطربان شبانه، مؤذن من هستند. حضرت فرمود شکار تو چیست شیطان گفت مردان چشم چران. پیامبر پرسید چه کسی را بیشتر از همه دوست داری شیطان گفت کسی که با اخلاق و زبانش آرامش یک جامعه و خانواده را برهم می‌ریزد.

 پیامبر در ادامه از شیطان پرسید دام تو چیست، ابلیس گفت موی بیرون ریخته زنان و ادامه داد هر تار موی زن بی‌حجاب و بدحجاب دامی است برای یک مرد و به تعداد تارهای موی زنان من دام دارم. حضرت فرمود مردم را از چه کاری باز می‌داری شیطان گفت از کارهای خیر اما افرادی که با عالمان و صالحان در ارتباط بوده و از عبادت هم کم نمی‌گذارند زورم به آنها نمی‌رسد.

* شیطان از چه کسانی رضایت کامل دارد؟

پیامبر فرمود شیطان از چه کسی رضایت کامل داری شیطان گفت از زنانی که با روی و موی باز با لباس و پوشش خود جلب توجه کرده، با آرایش بیرون آمده و دین مردم را غارت می‌کنند. شیطان در حالی این سخنان را می‌گفت که آن زمان بدحجابی در شهر مدینه وجود نداشت.

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حس نو

نیمه شبان خلوت است ؛ مظهر هر رأفت است عاشق شوریده را ؛ دوست نظر میکند هر چه که هستی بیا ! . . . . . . . گر چه که پستی بیا ! . . . . . . . . . . . . . . . . توبه شکستی بیا ! چاره ی درد تو را ؛ دیده ی تر میکند توبه اثر میکند ! توبه اثر میکند ! توبه اثر میکند !

حسین

هیچ داری از دل مهدی خبر؟؟؟ گریه های هر شبش را تا سحر؟؟؟ او که ارباب تمام عالم است... من بمیرم،سر به زانوی غم است... شیعیان!!! مهدی غریب و بی کس است... جان مولا معصیت دیگر بس است... :::::اللهم عج لولیک الفرج::::: سلام دوست گرامی. خداقوت وخسته نباشی

شکیبا

سلام.ببینم این میپسندم رو اصن چک میکنی؟

غریب آشنا

سلام در این ماه خدا پرسید: مهمان های من! سهم خود را میخورید یا می برید؟! و من گرسنه پاسخ دادم: میخورم! افسوس که نمی دانستم لذتها را می برند ، حسرت ها را می خورند! سهم ما حسرت خوردن شد و سهم خوبان لذت بردن! پیشاپیش عید سعید فطر مبارک [گل]

سکوت سبز پاییز

[گل][گل][گل]عـــــــــــــــــــیـــــد فطـــــــــــــــــــرمبــــــــــــارک[گل][گل][گل]

حسین

اگر آمدی و مرا ندیدی ... سپرده ام پیام عاشقانه ام را روی سنگ مزارم بنویسند برایت : “ آسمان : جمال مهدی زهرا را بِدید و رفت ”..

فرشته

خداوند هیچگاه شمارا تهی نخواهدکرد اوهرچیزی را که از دست می دهید جایگزین خواهدکرد اگر از شما میخواهد که چیزی را زمین بگذارید،به این دلیل است که میخواهد چیز بهتری را از زمین برداری سلام خوبین....شما لینک شدین

ح.الف

سلام با بیان عقاید ۲ موضوع ازادی بروزم اگه دوس داشتی بیا تو بحث شرکت کن منتظرم[چشمک]

دلبستگی امام زمان عج....... به امام ره و شهداء

از خود گذرکنیم که این خوان آخر است ! این انقلاب بیمه ی حضرت حیدر است تحریم میکنندکه تسلیممان کنند غافل ازاین که دل به بلاها شناوراست ماراچه کار به بازارسکه ودلار مارابه سرهوای اشارت رهبراست جان میدهیم وننگ ملامت نمی خریم حرف دل امام همان حرف آخراست