با مردها و زنان در محیط کاری چگونه برخورد کنم؟

 
خط مشی زنان در برخورد با مردان در محیط های کاری :

منتظر بمونین، به خودتون اجازه ندین که حرف طرف مقابل رو قطع کنین.

با جملاتی نظیر “اینطور نیست؟”، “شما اینجور فکر نمی کنی؟” یا ” این درسته؟” حرفتون رو تموم نکنین تا طرف مقابل فکر نکنه که شک دارین.

نظرات مردا رو بیش از حد شخصی در نظر نگیرین، یادتون باشه که مردا عادت دارن که مستقیم حرف بزنن و سر اصل مطلب برن.

سعی کنید منطقی باشین و از دادن جزئیات غیر ضروری پرهیز کنین، داستان نگین!

از مسائل شخصی پرهیز کنین، به مسائل کاری و امور جاری بپردازین.

خط مشی مردان در برخورد با زنان در محیط های کاری

سعی کنین با استفاده بیشتر از کلمات “متشکرم” و “خواهش می کنم” مؤدب باشین.

سخنگوی متکلم وحده نباشین، با زنان حرف بزنین یا حرفشون رو قطع کنین.

زنان رو با کلمه هایی مثل “عزیزم” یا “عسلم” صدا نزنین.

دستورات تند و صریح به زنان ندین، اونا ترجیح میدن که دستور در قالب درخواست مؤدبانه داده بشه، در اینصورت اونا بهتر به دستور جواب میدن.

وقتی که زنها با شما صحبت می کنن به اونا توجه کنین. ارتباط چشمی خوبی برقرار کنین و با استفاده از کلماتی مثل “آها”، “اوهوم” یا “درسته” اونا را همراهی کنین.
 

/ 1 نظر / 11 بازدید
باستان

سلام مطالبی که شما گفتید رو همه اش رو قبول دارم و واقعا خیلی مفید و دقیق اند. نکات بسیار ریزی داره. اما به نظر من حتما لازم نیست که چشم تو چشم نگاه کنیم و صحبت کنیم. آقای قرائتی تعریف می کردند که به جایی رفتند که 1دکترویک منشی خانم فقط در یک جای در بسته بودند. ازدکترپرسیدند که شما بالاخره 2نفر نامحرم هستید یک وقت فکر نمی کنید مشکلی پیش بیاد. ایشان هم گفتند که نه وچیزخاصی نیست و... . آقای قرائتی به ایشان گفتند: امام علی(ع) با آن همه تقوا فرموده اندکه من حتی با خانم های سن بالاهم صحبت نمی کنم چون یک وقتی مشکلی پیش نیاید بالاخره سن من پایین تر است و پیامبر(ص)سنی از ایشان گذشته مشکلی پیش نمیاد بعد شما می گویید که با آن خانم در اطاق مشکلی براتون پیش نمی آید. نگاه هم که تیری از نیر های شیطان است آرام آرام اگر کنترل نشود، تاثیراتش را می گذارد